mabas
21 اسفند 1401 - 10:30

آغاز طرح تشدید نظارت بهداشتی دامپزشکی در شهرستان نهاوند

همدان-رئیس اداره دامپزشکی شهرستان نهاوند از آغاز طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی بر مراکز عرضه مواد پروتئینی از روز شنبه ۱۳ اسفندماه در نهاوند خبر داد.

میثم قیاسی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: با توجه به طرح تشدید نوروزی و ایام ماه مبارک رمضان و جلوگیری از شیوع آلودگی‌های ناشی از فساد انواع فرآورده‌های خام دامی و با هدف تضمین سلامت و امنیت مواد غذایی از تاریخ ۲۰ اسفند ماه جاری تا ۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ توسط ۲ اکیپ ثابت و ۲ سیار، کارشناسان و بازرسان بهداشتی دامپزشکی در بیش از ۳۵۰ واحد مراکز تولید، نگهداری، حمل و عرضه فرآورده‌های خام دامی در سطح شهرستان اجرا می‌شود.

وی افزود: به منظور نظارت بهداشتی بر فرآورده‌های خام دامی از قبیل گوشت قرمز، گوشت سفید (مرغ و ماهی)، شیر، تخم مرغ، عسل و … از کلیه واحدهای شهرستان در این ایام در دو نوبت صبح و عصر بازدید و نظارت صورت می‌گیرد و کلیه فرآورده‌های خام دامی غیر بهداشتی و غیر قابل مصرف برای انسان جمع آوری، ضبط و معدوم می‌گردد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان نهاوند در پایان از همشهریان درخواست کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخلف در مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی می‌توانند مراتب را از طریق شماره تلفن ۰۸۱۳۳۴۲۹۱۲۶ یا به سامانه ۱۵۱۲ ارتباط مردمی دامپزشکی گزارش دهند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1087741