mabas
28 اسفند 1401 - 01:49

صنایع نیمه‌تعطیل چهارمحال و بختیاری فعال می‌شوند

سرپرست اداره‌کل صمت چهارمحال و بختیاری گفت: فعال‌ شدن واحدهای نیمه‌تعطیل که سرمایه مردم است، از اولویت‌های اساسی ماست و در حال پایش واحدها هستیم تا در صورت لزوم بروز و تکمیل شوند و ظرفیت تولید و اشتغال در استان افزایش یابد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، فضل‌الله رحمتی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: در تلاش هستیم در راستای تکمیل زنجیره‌های تولید و توسعه همگن، پتانسیل‌های استان را شناسایی کنیم.

سرپرست اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه ۲۰ درصد استان دشت و قابل کشاورزی است، خاطرنشان کرد: صنعت، اشتغال پایدارتری را به دنبال دارد و باید در راستای ایجاد صنعت سبز و پیشران خط تولید، سرمایه‌گذاری‌های لازم صورت پذیرد.

وی با اشاره به کمبود منابع انسانی در پست‌های اداره‌کل صمت، بیان کرد: در راستای افزایش کیفیت و کمیت بازرسی‌های این اداره از اصناف استان کمک گرفته شد تا هر صنفی در حوزه تخصصی خود همراه بازرسان باشد و علاوه بر کمک به بازرسی‌ها، تعامل اصناف با یکدیگر افزایش یابد.

تعطیل کردن کارخانه خمیر مایه ناغان غلط است

رحمتی با بیان اینکه اصناف و زیرمجموعه‌ها در سال آینده افزایش پیدا می‌کنند، اظهار داشت: برخورد مخرب با اصناف درست نیست و باید دنبال برطرف‌کردن موانع تولید باشیم برای مثال کارخانه خمیر مایه ناغان، با تولید خود بخش قابل توجهی از نیاز نانوایی‌ها را تامین می‌کرد و تعطیل کردن آن غلط است باید کمک کنیم تا با رفع مشکلات محیط‌زیستی این کارخانه به چرخه تولید بازگردد.

وی تصریح کرد: فعال‌ شدن واحدهای نیمه تعطیل که سرمایه مردم است، از اولویت‌های اساسی ماست و در حال پایش واحدها هستیم تا در صورت لزوم بروز و تکمیل شوند و ظرفیت تولید و اشتغال در استان افزایش یابد.

خطوط تولید لوازم خانگی استان به کارخانه‌های بزرگ اجاره داده می‌شود

رحمتی ادامه داد: در صنعت لوازم خانگی با کارخانه‌های بزرگ کشور صحبت شده تا خطوط تولید لوازم خانگی استان به این کارخانه‌ها اجاره داده شود و محصولاتی که در سبد کالای استان نیست با برند خود کارخانه‌های استانی، تولید شوند.

سرپرست صمت استان با اشاره به اینکه به دنبال اتحادیه و برندسازی برای سایر صنایع هستیم، گفت: تولید برخی محصولات به حد اشباع رسیده است و باید با ایجاد مشوق‌ها و حمایت از سایر صنایع به رشد صنعت استان کمک کنیم.

وی افزود: در شورای هماهنگی بانک‌ها سهم صمت ۲۳ درصد بوده است و این برای استانی که دارای نرخ بیکاری بالایی است خوشایند نیست.

رحمتی در خصوص پارک اوره رزینی لردگان خاطرنشان کرد: باید در راستای توسعه صنعت استان منیت‌ها را کنار بگذاریم و بدون ایجاد تفرقه در راستای پیشبرد اهداف تلاش کنیم.

وی در پایان بیان کرد: در تلاش هستیم صندوقی برای حمایت صنعت از ورزش در این استان راه‌اندازی شود و در این راستا از ظرفیت خیرین و حامیان مالی استفاده کنیم.

اشتغال ۱۰۴۹ نفری در معادن چهارمحال و بختیاری

مهرداد قاسمی نیز گفت: ۱۳۴ معدن فعال در چهارمحال و بختیاری وجود دارد که برای یک‌هزار و ۴۹ نفر اشتغال مستقیم دارند.

معاون امور معادن و صنایع معدنی صمت چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: حجم سرمایه‌گذاری معادن استان ۵۷ درصد است و ۲۳ درصد پروانه‌های بهره‌برداری نیز در این حوزه است.

پایان پیام/ ۶۸۰۳۵

منبع: فارس
شناسه خبر: 1099618