mabas
12 دی 1401 - 17:57

ضرورت تسهیل‌گری بانک‌ها در پرداخت وام اشتغال

همدان-فرماندار شهرستان بهار بر ضرورت تسهیل گری بانک‌ها در پرداخت وام اشتغال تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، روح الله نباتی صبح دوشنبه در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان، با تاکید بر ثبت اشتغال جدید در سامانه رصد گفت: برخی از دستگاه‌های اجرایی در این مورد کم کاری کردند و رقم اعلامی در حد مطلوب نیست.

وی اضافه کرد: علیرغم پتانسیل شهرستان بهار در حوزه‌های مختلف و نرخ بیکاری ۵.۹ درصدی، شهرستان بهار رتبه هشتم استان را در ثبت اشتغال جدید در سامانه رصد، دارد که قابل قبول نیست و مدیران دستگاه‌های اجرایی بیش از پیش در راستای تحقق و ثبت تعهد اشتغال، کوشا باشند.

نباتی ادامه داد: ادارات صنعت معدن، کمیته امداد، بهزیستی، علوم پزشکی، ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد، فنی و حرفه‌ای بیش از ۹۰ درصد تعهد اشتغال خود را تحقق بخشیدند.

وی بر شناسایی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های شهرستان بهار تاکید کرد و گفت: در صورت شناسایی ظرفیت‌ها و فراهم کردن زیرساخت‌ها می‌توانیم سرمایه گذاران را به سوی آنها سوق دهیم.

نباتی با تاکید بر ایجاد بازارچه‌های محلی در شهرستان گفت: مکان دائمی برای ارائه محصولات کشاورزی و صنایع دستی برای دسترسی سهل الوصول و بدون واسطه به محصولات در نظر گرفته شود.

فرماندار شهرستان بهار با تأکید بر تدوین سند چشم انداز شهرستان بهار گفت: برای رسیدن به اهداف تعیین شده، باید نقشه راه و سند چشم اندازی تدوین شود و به صورت احتمالی، تغییرات جمعیتی، تغییرات شناختی، اوضاع اقتصادی و اقتصاد خرد، تغییرات آب و هوایی و خاک در این سند دیده شود.

وی تصریح کرد: بانک‌های عامل در راستای کمک به اشتغال به تولید، تسهیل گری در امور را در رأس برنامه‌های خود قرار دهند چرا که اجماع همگانی برای جذب سرمایه گذار، منابع و اعتبارات ضروری است.

نباتی بر توجه به حوزه خدماتی تاکید کرد و گفت: علاوه بر حوزه صنعت و کشاورزی باید به حوزه خدماتی توجه شود زیرا خدماتی بیشترین میزان ارزش افزوده را به دنبال دارد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 950679